DoubleTree by Hilton St. Augustine Historic District

+ 45

Etsi paras hotelli kaupungissa St. Augustine päivämäärien, hinnan tai mieltymysten mukaan

Vertaile satojen sivustojen tarjouksia hotelliin DoubleTree by Hilton St. Augustine Historic District samassa paikassa

Etsi tarjous, johon sisältyy ilmainen peruutus tai jolla on erinomaiset arvosanat

Vertaa huoneita ja hintoja

Vertailemme satoja sivustoja löytääksemme sinulle parhaimman tarjouksen

1 yö
AgodaBooking.comHotels.comTrip.comExpedia
Vertailemme satoja sivustoja löytääksemme sinulle parhaimman tarjouksen

Poimintoja

Sisäänkirjautuminen alkaen:
16.00
Uloskirjautuminen ennen:
11.00
Aamiainen
Aamiainen saatavilla
Lemmikit
Lemmikkieläimet sallittu lisämaksusta
Lapset
Lapset ovat tervetulleita tähän hotelliin

Mukavuudet

Wi-Fi
Pysäköinti
Ilmastointi
Uima-allas
Kuntoilukeskus
Vastaanottotiskin työntekijä aina paikalla

Lisää tietoa hotellista DoubleTree by Hilton St. Augustine Historic District

DoubleTree by Hilton St. Augustine Historic District

DoubleTree by Hilton St. Augustine Historic District sijaitsee kohteessa Uptown huvielämän keskuksessa ja lähellä kävelysiltaa/promenadia. Lightner Museum ja St. Augustine Lighthouse & Maritime Museum ovat näkemisen arvoisia kulttuurikohteita, ja muihin alueen huomionarvoisiin maamerkkeihin kuuluu Ponce de Leon's Fountain of Youth Archaeological Park ja St. George Street. St. Augustine Alligator Farm Zoological Park on vierailun arvoinen kohde. Harjoittele swingiäsi läheisellä golfkentällä, tai tutustu alueen tarjoamiin ulkoilma-aktiviteetteihin, joihin kuuluu vaellus-/pyöräilyreitit ja ekokiertomatkat. Tämän savuttoman hotellin palveluihin kuuluu ulkouima-allas, ravintola ja ympäri vuorokauden auki oleva kuntokeskus. Wi-Fi yleisissä tiloissa on ilmainen. Lisäksi majoituspaikassa on baari/aulabaari, ympäri vuorokauden auki oleva business center ja itsepalvelupysäköinti. Pyyhkeiden vaihto on saatavilla pyynnöstä DoubleTree by Hilton St. Augustine Historic District tarjoaa 98 ilmastoitua huonetta, joissa on tallelokero (johon mahtuu kannettava tietokone) ja kahvin-/teenkeitin. Huoneessa on pillowtop-patjallinen sänky, jossa on ylelliset vuodevaatteet. 55-tuumainen taulutelevisio, satelliittikanavat. Kylpyhuoneista löytyy designer-hygieniatuotteet, ilmaiset hygieniatuotteet ja hiustenkuivaaja. Asiakkaat voivat surffata verkossa käyttämällä huonehintaan sisältyvää langatonta internetyhteyttä (nopeus: 25+ Mbit/s). Liiketoimintaa tukeviin palveluihin kuuluvat työpöydät ja työtuolit sekä puhelin; ilmaiset paikallispuhelut ovat myös tarjolla (voimassa saattaa olla rajoituksia). Lisäksi huoneissa on silitysrauta/-lauta ja pimennysverhot. Allergiatestatut vuodevaatteet, pyyhkeiden vaihto ja lakanoiden vaihto ovat saatavilla pyynnöstä. Siivous on saatavilla päivittäin. Tässä hotellissa käytössäsi on ulkouima-allas, ympäri vuorokauden auki oleva kuntokeskus ja ilmaiset polkupyörät. Alle 14 vuotta vanhat lapset ei saa käyttää seuraavia tiloja yksin ilman aikuista: uima-allas, kuntoilutila ja poreallas. Seuraavat aktiviteetit ovat saatavilla joko paikan päällä tai sen lähistöllä, ja ne saattavat olla maksullisia.

Arvostelut tarjoaa
Hotels.comTripadvisorExpedia
Matkustajat ovat maininneet
Nimetön matkustaja

Kommentti: 13.8.2026

Majoittui: elo 2026

Clean room. Pool was nice, though a bit too much chlorine IMO. For the price you pay for the room, I would think the breakfast would be included. Aestheticly, the buffet looked great, but no different than other hotels that offer theirs for free. They need to drop that $18 per person price. Otherwise we had a nice room and slept well on the comfortable bed.
Nimetön matkustaja

Kommentti: 13.8.2026

Majoittui: elo 2026

I was there for less than 12 hours so I didn't have a adequate stay to judge. I did NOT like that I had to pay $25 for parking. If I knew that, I would have stayed some place else. It is listed in the description but I wasn'treviewing leisurely since I was booking at stop signs. My mistake. Also, the towel mat looked dirty and stained. I did not have the breakfast so I'm not sure about that. The bar was so/so.
Nimetön matkustaja

Kommentti: 28.7.2026

Majoittui: heinä 2026

Beautiful hotel that was clean and comfortable. Staff were lovely to interact with. And the hotel is within walking distance to many of the historic st. Augustine attractions that it was a lovely spot to center of visit from. Would definitely stay again. Also the cookies at check in were amazing.
Nimetön matkustaja

Kommentti: 21.7.2026

Majoittui: heinä 2026

Great location--we don't like to be directly in with all the crowds, so we enjoy right on the outside. Parking wasn't included, but available nonetheless. There's a restaurant and bar there and a pool.
Nimetön matkustaja

Kommentti: 9.7.2026

Majoittui: heinä 2026

Upon check in, was advised it was $25. A night for parking. $75. Fees? Unbelievable
Hilton members for 30 yrs?
Last 2 days stay lot half empty, but I’m paying $25.? Was dealing with Marsha??

Erinomainen sijainti

4,6

116 San Marco Ave, St. Augustine, 32084, Yhdysvallat|1,2 km keskustasta

Sisään- ja uloskirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaen:

16.00

Uloskirjautuminen ennen:

11.00

Hyvä tietää

Lapset

Lapset ovat tervetulleita tähän hotelliin

Lisävuoteet

Jos haluat lisätietoja lisävuoteiden lisäämisestä, ota yhteyttä hotelliin.

Pinnasängyt

2-vuotias tai nuorempi

Ilmainen

Lemmikit

Lemmikkieläimet sallittu lisämaksusta

Aamiainen

Aamiainen saatavilla

Aamiaisen hinta

16 € (≈ 18USD)/henkilö

Aamiaisajat

06:30–10:00 ajalla Maanantai–Perjantai, 07:00–11:00 ajalla Lauantai–Sunnuntai

Tärkeää tietoa hotellista
Asiakkaiden on esitettävä voimassa oleva kuvallinen henkilötodistus ja luottokortti saapumisen yhteydessä. Huomioithan, että kaikkien erikoistoiveiden toteutuminen riippuu saatavuudesta ja niistä saatetaan periä lisämaksu. Please note guests must be at least 21 years of age to check in and photo identification must match the name on reservation. Please note that parking is limited to 1 space per reservation. Please note parking is available for a surcharge. Please contact the property for details. When travelling with pets, please note that only dogs are allowed, with a maximum of two dogs per room and a maximum weight of 50 pounds. Please note that extra charges apply as follows: - For 3-night stays: A non-refundable fee of USD 75 is applied. - For 4 or more-night stays: A non-refundable fee of USD 125 is applied Please note that service animals are allowed free of charge.
Tärkeää tietoa kaupungista
Guests must provide a credit card that matches the name on the booking when checking in. The property will pre-authorize your card and release the preauthorization if there are no additional charges or damage to the room when checking out. Some properties and room types have special policies; please check with the property for more information.
Hyväksytyt maksutavat
Tämä hotelli hyväksyy seuraavat maksutavat:
card logocard logocard logocard logo

DoubleTree by Hilton St. Augustine Historic District: UKK

DoubleTree by Hilton St. Augustine Historic District sijaitsee 1.2 kilometrin päässä kaupungin St. Augustine keskustasta.
DoubleTree by Hilton St. Augustine Historic District sijaitsee kaupungissa St. Augustine (Yhdysvallat) 1.2 kilometrin päässä kaupungin St. Augustine keskustasta.
Voit kirjautua sisään hotelliin DoubleTree by Hilton St. Augustine Historic District 16.00 alkaen, ja sinun pitää kirjautua ulos 11.00 mennessä.
Kyllä, hotellissa DoubleTree by Hilton St. Augustine Historic District on pysäköinti.
Kyllä, hotellissa DoubleTree by Hilton St. Augustine Historic District on ravintola.